Find din tillidsrepræsentant

  

Oversigt over de tillidsrepræsentanter som PROSA har på sine overenskomster.

Copenhagen Business School

Vibeke Clement Iversen,TR, vci.it@cbs.dk
Morten Sune Nielsen, msn.it@cbs.dk

CGI Danmark A/S

Sanne Bjerknæs, TR
Lars Brøker Harboe, TR
Steen Carl Saabye, TR
Lars Hessellund Laursen, TR-suppleant
Martin Majgaard Olsen, TR-suppleant

CSC

CSC Airline Solutions
Curt Kjærsgaard Raavig, TR

Danmarks Medie og Journalisthøjskole

Michael Nielsen, TR, msni@dmjx.dk

Danmarks Statistik

Marianne Troelsen, TR, mbt@dst.dk
Jesper Skibber Hansen, TR, jsh@dst.dk
Leif Bochis Madsen, TR-suppleant, lbm@dst.dk
Mario Martinez, TR-suppleant, mam@dst.dk

Dansk Flygtningehjælp

Lars Piil, TR, Lars.piil@drc.dk 
Ivan Egegaard Nielsen, TR-suppleant, ivan.egegaard.nielsen@drc.dk

Dansk Røde Kors

Carsten Møller Jensen, TR, Caj@redcross.dk
Jens Kragholm Nielsen, TR suppl, jen@redcross.dk

Det kongelige Bibliotek

Lis Michelsen, TR, lm@kb.dk
Merete Bentzen, TR-suppleant, meb@kb.dk

Danmarks Tekniske Universitet (DTU)

Fællestillidsrepræsentant: Poul Erik Thamdrup, TR, pet@imm.dtu.dk

AIT Risø
Peter Salbæk, TR, peju@dtu.dk
Søren Præstegaard, TR-suppleant, soeren.praestegaard@risoe.dk

Aqua
Torben Filt Jensen, TR, tfj@dfu.min.dk

FOA - Fag og arbejde

Ingvar Thomsen, TR

Folketinget

Preben Kjær, TR, preben.kjaer@ft.dk
Hans Henrik Jensen, TR-suppleant, Hans.Jensen@ft.dk

Geologiske Undersøgelser (GEUS)

Lisbeth Christensen, TR, lc@geus.dk
Matti Nellemann Petersen, TR-suppleant

Hjemmeværnskommandoen

Thomas Hansen, TR, HJK-RSA-IT4@mil.dk

KADK, Kunstakademiets Arkitektskole

Per Anker Andersen, TR, Per.Andersen@kadk.dk
Ariel H. Abainza, TR,suppleant, aha2k7@gmail.com

Kræftens bekæmpelse

Niels Christian S Christensen, TR, niels@cancer.dk
Nick Martinussen, TR-suppleant, nick.martinussen@gmail.com

Københavns Universitet

Fællestillidsrepræsentant: Katja Gamby, katz@diku.dk

Samf. IT
Hans Jakob Kirk, TR, hansjakob@samf-it.ku.dk

Drift, support og Udvikling
Michael Tony Holm, TR-suppleant, miho@adm.ku.dk

Sund IT
Hozan Bekas, TR, hozan.bekas@sund.ku.dk
Mihai Ionescu, TR-suppleant

Nationalmuseet

Birgit Qvistgaard, TR, bodil.qvistgaard@natmus.dk
Knud O. Nielsen, knud.nielsen@natmus.dk

NaturErhvervstyrelsen

Martin Jensen, TR, marj@naturerhverv.dk
Claus Hjort Bube, TR-suppleant

Professionshøjskolen UCC

Allan Boe Wilms, TR, aw@ucc.dk
Dennis Arnholtz, TR suppleant, da@ucc.dk

Rigsarkivet

Valg på vej

Roskilde Universitet

Alberto Nielsen, TR, arrn@ruc.dk Vytautas Davidavicius, TR-suppleant

SFI - Socialforskningsinstituttet

Preben Knøsgaard, TR, preben@Knosgaard.dk

Statsbiblioteket

Claus Lindhardt Christensen, TR, cc@statsbiblioteket.dk
Niels Christian Lund Jensen, TR Suppl, ncj@statsbiblioteket.dk

Styrelsen for It og Læring

Kurt Ejler Nielsen, TR, kurt.e.nielsen@stil.dk

Syddansk Universitet

Palle Nygaard Hansen, TR, pnh@sdu.dk

University College Nordjylland (UCN)

Marianne Lind Kramer, TR, mlk@ucn.dk

University College Lillebælt

Frank Staal Voigt, TR, frsn@ucl.dk

University College Sjælland

Jens Thullesen, TR, jct@ucsj.dk
Niels Haugbølle, TR-suppleant, nih@ucsj.dk

University College Syddanmark

Lars Eskildsen, TR lars.eskildsen@gmail.com

Vejdirektoratet

Steen Kjeltoft, TR, stk@vd.dk
Bo Lücking Fritzen, TR-suppleant bmn@vd.dk

VIA University College

Kim Aron, TR, kiar@viauc.dk

Aalborg Universitet

Birthe Riis Kennedy, TR, brk@its.aau.dk
Finn Büttner, TR-suppleant, fib@its.aau.dk

Aarhus Universitet

Fællestillidsrepræsentant: Ole Hermansen, ole@science.au.dk

Administrationscenter Aarhus BSS - Aarhus BSS IT-Support
Jørgen Skårup, TR, jsk@au.dk

Administrationscenter ST - ST IT-Support
John Rothborg Mortensen, TR, jm@au.dk

AU IT - Team FA-Support
Margit Petersen, TR, mpetersen@au.dk

AU IT - Generelle Applikationer
Mikael Neumann Poulsen, TR, mip@au.dk

Institut for Bioscience - Oplandsanalyse og miljøforvaltning
Pia Grewy Jensen, TR, pgj@bios.au.dk

Administrationscenter Health - IT, Support, HE
Antonio Sylvester Vethanayagam, TR, antonio@au.dk
Kim Fris Pedersen, TR-suppleantkim@au.dk

Min arbejdsplads findes ikke

Det er ikke altid at PROSA har overenskomsten og selvom vi har overenskomsten er der ikke nok til at vælge en tillidsrepræsentant eller der er simpelthen ikke nogen som har ønsket at stille op.

I de tilfælde skal du kontakte PROSA hvis du har en sag.

De fleste steder gælder reglen at der skal være 5 på en overenskomst før der kan vælges en tillidsrepræsentant.

Sidst revideret

9. maj 2017

Skrevet af

Morten Rønne

Forbundssekretær

mbr@prosa.dk

2710 7886

Kontakt

Juridisk Afdeling

faglig@prosa.dk

33364141